معرفی عقیق شجر

معرفی سنگ شجر

به جرات می‌توان گفت فروشگاه آنلاین دهکده سنگ، بزرگترین فروشگاه اینترنتی در زمینه سنگ‌های قیمتی بویژه سنگ شجر می‌باشد، چراکه محل فیزیکی فروشگاه ما در خراسان جنوبی می‌باشد که سرشار از معادن شجر است. از این رو سعی داریم تا در مجموعه مقالات تخصصی شما را با خواص درمانی این سنگ شگفت انگیز آشنا نماییم.

تاریخچه عقیق شجر

قرن هاست که سنگ‌ها از جمله سنگ عقیق به عنوان گوهری گرانبها در جواهرات مورد استفاده قرار می‌گیرد. عقیق گوهری از خانواده کوارتز می‌باشد که این نوع عقیق‌ها معمولا بی رنگ، سفید یا خاکستری می‌باشد و نقش‌هایی مانند درخت یا سرخس را به دلیل وجود آهن و منگنز به نمایش می‌گذارد که در اصطلاح به این خاصیت دندریت می‌گویند.

نام گذاری این سنگ در یونان باستان توسط فردی به نام تئوفراستوس نام گذاری شد. وی این سنگ را در قرن چهارم در رودخانه کشف کرد و نام آن را (Agate) گذاشت.

این سنگ در گذشته به عنوان طلسم و به نیت شفا در میان بابلیان رواج داشته و به تدریج به تمدن مصر و یونان باستان و سپس خاور میانه راه پیدا کرده است.

در گذشته سنگ شجر را در زمین‌های کشاورزی خود خاک می‌کردند، چون معتقد بودند سنگ شجر عروس جنگل و روح درختان می باشد. به تدریج استفاده از این سنگ به صورت تخصصی در ساخت جواهرات به کار گرفته شد، به این صورت که اولین جلا و تراش به طور رسمی از قرن پانزدهم در آلمان صورت گرفت و وارد بازارهای جهانی شد.

سنگ عقیق چگونه به وجود می‌آید

سنگ عقیق از تلفیق سیلیس با سنگ های لاوا به وجود می آید، به این صورت که سنگ لاوا حاوی حفره هایی می‌باشد که سلیس در آن طی تبلور سیلیکات در ماگمای در حال سرد شدن به حفره ها نفوذ کرده که در این بین هر چه حفره های لاوا بزرگتر باشد سنگ در ابعاد بزرگتری شکل می‌گیرد.

تصاویر به جود آمده در عقیق شجر بیشتر به صورت سه بعدی پدید می‌آیند. با ‌ذوق و تشخیص گوهر تراش برای پیدا کردن رگه های سنگ می توان سنگ زیباتر و با کیفیت‌تری را به وجود آورد.

در صورت وجود عناصری مثل مس، آهن، کبالت، منگز، تیتان و منگنز در سنگ می‌توان طیف رنگی قرمز، صورتی، سیاه، قهوه ای و خاکستری را مشاهده نمود.

خاصیت سنگ عقیق شجر

مهمترین خاصیتی که در این سنگ می‌توان به آن اشاره نمود تاثیر آرامش دهندگی و حالت معنوی آن است چرا که باعث رهایی از افکار منفی می‌شود.

از مزایای جسمانی این سنگ نیز می‌توان به بهبود درد کمر و گردن، بهبود گردش خون، بهبود دستگاه گوارش و همچنین دور کردن رفتارهای اعتیاد آور اشاره نمود.

از گذشته سنگ عقیق آبی برای چشم زخم رواج داشته است و از نظر علم نجوم بیشترین تاثیر سنگ عقیق بر روی متولدین مرداد، شهریور، مهر، دی و بهمن می باشد.

گونه های مختلف نگین عقیق شجری ابزارهای مناسبی برای استحکام بخشیدن به رشته‌های وجودی فرد از طریق عملکرد درونی هستند. این سنگ با قدرت شگرفی که دارد می‌تواند انسان را از سر چشمه‌های گناه، انتقام، شرم و … دور نگه دارد و سبب کمال انسان‌ها شود.

حال با برخی از خواص انگشتر شجر بر روی جسم، احساس و روح آشنا می شویم.

  1. اثر این نگین بر روی جسم: در بهبود کمردرد، آرتروز گردن و تعداد سلول های خونی بسیار مفید و موثر می‌باشد.
  2. تاثیرات احساسی: سنگ شجر در کمک کردن فرد با رهایی دادن از احساسات منفی نفس اماره و الگوهای مضر زندگی، افزایش عزت نفس و پرورش دادن نفسی قوی تر مفید است.
  3. تاثیرات روحانی: سبب کمک به فرد در صادقانه نگاه کردن به خود، ترغیب شخص در گسترش دادن افکار مثبتش و تجسم کردن بالاترین سطح ظرفیت و توانایی شخصی می‌شود. این گوهر بر روی اکثر چاکراهای بدن تاثیر گذار می‌باشد.

همچنین از آن جایی که سنگ شجر خود نوعی از عقیق می باشد خواص ذکر شده برای عقیق درمورد آن صادق است. احادیث و روایات فراوانی درباب خواص بی نظیر عقیق بیان شده است.

این مطلب برای شما مفید بوده است؟

لطفا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد امتیازها:

هنوز امتیازی ثبت نشده، شما می‌توانید اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *